Üyelik Girişi
Metodik Konular
Fıkhi Meseleler

Şükri ez zahiri'den tercümeler

-لا يصحُّ شئٌ فى دين اللّه تعالى,فى فضل العرب على غيرهم.بل يثبُت العكس نصّاً فى القُرآن بأنّهُم أشدُّ كُفراً ونفاقاً,وأجدرُ ألّا يعلمُوا حُدُود ما أنزل اللّهُ على رسُوله.--
»الآية التى تليها إبتدرها ربُّنا ب(ومن)..وهذه للتبعيض.والتبعيضُ شُذُوذٌ يُؤكّدُ القاعدة..«««
👇👇👇👇👇👇👇👇

Dinimizde, Arapların üstünlüğüne/fazîletine dair herhangi bir nass yoktur. Hatta tam aksine, bazı bedevî Arapların dîni anlama husûsunda ne kadar kıt olduklarına, küfürde ne kadar şiddetli olduklarına dair nass vardır. (Bkz: Tevbe Sûresi, 97. âyet) Âyet-i kerîmede “min” harfi cerri geçmektedir. Bu harfi cerr, teb'îz/cüzleme ifade eder. Yani “bedevî Arapların tümü” değil de “bedevî Arapların bir kısmı/cüz'ü” böyledir.

Şükri ez zahiri 

-وكان هُناك صبيٌّ صغيرٌ مسكينٌ كسير الخاطر يبيعُ السجائر على الرصيف فى إسطنبول---
--- --- -
*أوناسيس: هُو الملياردير اليُوناني الذى بدأ حياتهُ كصبيٍّ صغيرٍ فى تُركيا يعملُ فى بيع السجائر المُهرّب.وإنتهى به الأمرُ لمالكٍ لشركة أولمبيا للطيران،وأُسطُول ضخم من السُفُن،وتزوّج جاكلين كيندى أرملة الرئيس الأمريكي جون أف كيندى
👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Bir zamanlar, İstanbul kaldırımlarında sigara satan yoksul bir çocuk vardı. Evet, Yunan milyarder Onanis, bir zamanlar Türkiye'de İstanbul'da kaldırımlarda kaçak sigara satarak yaşam mücadelesi veren yoksul mu yoksul küçücük bir çocuktu. Şimdi o, Amerikan eski başkanlarından Jonef Kenedi'nin dul eşi ile evlidir; ve ayrıca da Olimpia Havayolları ve Donanma Şirketinin sahibi konumundadır.

Şükri ez zahiri*يُسبّبُهُ عدم إنتظام مُستوى مادة السيروتونين فى الدماغ،فينشأ القلق ثُمّ إضطراب الهلع،ورهاب الميادين،واضطراب القلق الاجتماعي،واضطراب القلق الشُمُولي،ثُم الهوس،ثُمّ الوسواس القهري.
-قُلت:-
-أعراض الإكتئاب سُرعةُ وتكرار تغيُّر الأفكار،والفرح أو الغضب غير المُلائم،وفرط النشاط الجسدي أو عكسُه..وقد تتطوّر إلى الأفكار الإنتحاريّة.
"شُكرى"
👇👇👇👇👇👇👇👇👇
Yeis/Depresyon, umudun kaybedilmesi olup beyindeki seratonin salgısının azalması şeklinde tezahür eden bir hastalıktır. Bu da sıkıntıyı tetikler; o sıkıntı da diğer sıkıntıları tetikler derken iş, obsesif kompulsif bozukluğa kadar gidebilir. Bir de bakarsınız ki depresyondaki kişinin duygusal dünyası iyice alt üst olmuş. Allah korusun bu durum, intihar fikrine kadar gidebilir.

Şükri

-رسب إبنُ أحد شُيُوخ الإمارات فى إحدى المواد.تحصّل على47درجة من مائة.وطلب المُدرّسُون ومُدير المدرسة من المُدرّس السوداني أن يرفع الدرجات إلى الخمسين حتى يتفادى إبنُ الشيخ الدائرة الحمراء.ورفض السوداني بالرغم من توسُّل الجميع.فى نهاية السنة إستدعاهُ مُديرُ التعليم وأبلغهُ بإنهاء خدماته،وقال لهُ:-
-نحنُ نحتاجُ لمُدرّسين،وليس فرسان-

👇👇👇👇👇👇👇👇👇
Arap Emirliklerinde yaşayan şeyhlerden birinin oğlu vaktiyle ilmî bir keşif yapma eşiğinde idi. Ama yetkililerden destek bulamadı. Hatta Millî Eğitim müdürü bu genci çağırıp, işine son verildiğini haber vermiş ve şöyle demişti: “Bize öğretmen lazım! Maceracı değil!”

Şükri


Yorumlar - Yorum Yaz


قَلِيلاً مِّنْهُمْ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret56993
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.29275.3139
Euro6.00306.0270
Hava Durumu
Anlık
Yarın
9° 1°
Saaat