Üyelik Girişi
Metodik Konular
Fıkhi Meseleler

Teknoloji

"Teknoloji dünyayı bir köy haline getirdi" derler. Bununla dünyanın küçüldüğünü kast ediyorlar. Fakat yanılıyorlar, dünyaları büyüdü de haberleri yok! Eskiden herkesin küçük bir dünyası vardı ve takati kendi dünyasını sırtlayabilecek kadardı. Teknoloji ile başkalarının dünyalarına da el atıldı! Nihayetinde dünya büyüdü ve herkes bu büyüyen dünyanın altında ezilir oldu. Bilim putuna adanan teknoloji denemeleri ile insan insanlığını unutur oldu. Televizyonlarla sohbeti aldı, chatleriyle insanların mahremine uzandı, nükleer silahlarla insanların canına girdi, porno videolarla insanların haya perdesini yırttı, müziklerle insanların ruhunu tahrip etti, subliminal mesajlarıyla bilinç altlarını bozdu! 
 Teknolojiyi bıçak kullanmaya kıyas ederek (ki kıyasın hepsi batıldır) "iyiye de kötüye de kullanmak senin elindedir" diyenler acaba ne kadarını iyiye kullanmışlar, iyiye diyerek göz yumdukları kötülüklerine ne kadar engel olabilmişler!  
Teknolojiyi bir kelime ile tanımlamak mümkin olsaydı herhalde bu "suret" olurdu. Nihayetinde teknolojinin belkemiği surettir. Nebi aleyhisselâmın tüm suretleri yasaklaması bana ne kadar da manidar geliyor! 

Yorumlar - Yorum Yaz


قَلِيلاً مِّنْهُمْ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret56993
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.29275.3139
Euro6.00306.0270
Hava Durumu
Anlık
Yarın
9° 1°
Saaat